Jesteśmy otwarci od 8:00 do 17:00, zadzwoń do nas: +48 500 111 543 +48 502 333 345 lub napisz: sklep@kampertarg.pl

Mój pierwszy wyjazd kamperem

2022-08-23
Mój pierwszy wyjazd kamperem

Na przestrzeni ostatnich lat obserwowany jest znaczny wzrost zainteresowania turystyką kempingową. Podróżowanie tego rodzaju przekłada się na nieporównywalną swobodę i niezależność, zapewnioną dzięki pełnej kontroli nad dalszą eksploracją. Zastanawiasz się czy omawiana forma spędzania czasu jest dla Ciebie? Być może poszukujesz kompleksowego poradnika przed pierwszą podróżą? Poznaj najważniejsze czynniki, o które warto zadbać przed pierwszym wyjazdem kamperem!

Kamper - wynajem czy zakup?

Fundamentalnym czynnikiem karawaningu jest dobór pojazdu gwarantującego komfortową podróż pasażerom. Budowa samochodu kempingowego powinna uwzględniać miejsca do spania i wypoczynku. Wewnątrz kampera powinna być również wydzielona specjalna przestrzeń do przechowywania żywności, wydzielona umywalka i część sanitarna z ubikacją.

W przypadku jednorazowego wyjazdu trwającego od 2 do 4 tygodni, wynajem kampera będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Nie wchodząc w posiadanie pojazdu rezygnujesz z jego kosztów utrzymania oraz dodatkowych wydatków związanych z eksploatacją.

Zakup kampera przekłada się na znacznie większą swobodę w stosunku do wynajmowanego pojazdu. Wejście w posiadanie auta jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku 3-4 wyjazdów rocznie.

Niezbędne przedmioty w podróży

Obowiązkowym wyposażeniem w czasie podróży kamperem jest z całą pewnością przedłużacz na listwie CEE SCHUKO. Wspomniany produkt pozwala na swobodne zasilanie kilku urządzeń, dzięki trzem gniazdom z klapkami blokującymi. Dodatkową zaletą przedłużacza jest 10-metrowy kabel, dzięki któremu bez problemu rozłożysz akcesoria w czasie wypoczynku na kempingu.

W przypadku nierównej nawierzchni niezastąpiony jest klin poziomujący Thule. Korzystając z omawianego akcesorium jesteś w stanie podnieść jedną stronę pojazdu o aż 10 cm. Oferowany klin jest odporny na ciężar 2.5 tony, gwarantując tym samym stabilne podparcie kamperowi.

Planując podróż kamperem nie zawsze można przewidzieć warunki atmosferyczne ze stuprocentową dokładnością. Doskonałym zabezpieczeniem pojazdu są pasy sztormowe Thule. Stosując daną formę ochrony zapobiegniesz zerwaniu i uszkodzeniu markizów Omnistor, Awing, Safari, Rain & Sun blocker w czasie silnej burzy. Wytrzymały materiał to gwarancja bezpieczeństwa nawet podczas najbardziej wietrznych dni.

W podróż warto zabrać ze sobą wąż zwijany Haba, dedykowany samochodom kempingowym, przyczepom oraz jachtom. Akcesorium tego rodzaju gwarantuje swobodne tankowanie wody. Praktyczny bęben przekłada się na komfortowy transport węża.

W pierwszym wyjeździe kamper nie można zapomnieć o przyłączu żeńskim prostym CEE 230V. Wspomniany adapter powinien stanowić obowiązkowe wyposażenie w podróży, spełniając funkcję zasilania kampera bądź przyczepy kempingowej. Przyłącze żeńskie proste pozwala na podłączenie pojazdu do sieci elektrycznej. Dodatkową zaletą wspomnianego przyłącza jest wysoka odporność przed czynnikami zewnętrznymi.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 522 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Szybka realizacja zamówienia. Towar zgodny z opisem.
2024-06-12
Super miła i pomocna obsługa
pixel